Ősi Káosz lapbemutató 1. hét
Mivel a kiegészítő az Ősi Káosz birodalmába kalauzol el minket, úgy gondoltam, első héten nézzünk meg olyan lapokat, amelyek működése valamilyen módon a véletlenhez kötődik.
|
Az elmúlt egy-másfél évben Chara-din eléggé hátul kullogott a színek népszerűségi listáján. Szerencsére azért nincs teljesen elhanyagolva, a Császárvárosban már kapott egy kellemes reakciót a Chara-din óhaja képében. Ezt a sort folytatja A káosz igazi arca, ami igen erősre sikeredett. Az ősmágiás kánterekre mindig érdemes figyelmet fordítani, különösen így, hogy a rotáció szellemiségében a régen megszokottnál kicsit több reakciódrágítással rendelkező lap jelenik meg.
Az 1 mana 1 zanszilánkos költség talán a megjelenésekor még mindig egy picit drágának fog számítani varázslat alapú reakcióhoz képest, de szerencsére került rá egy védekezés ikon is.
A hab a tortán pedig a kockadobós képessége, amivel vagy lapelőnyt generálunk a dobatással, vagy sebezhetünk. Ez utóbbi kellemetlen meglepetések okozója lehet, tesztelésen többször is előfordult, hogy egy kántercsatában valakinek sikerült két ilyet is kijátszania és 10 feletti sebzést kiosztani az ellenfélnek, ekkor egy stabilnak hitt pozícióból hirtelen nagyon könnyen a vereség küszöbén találhatjuk magunkat. Szinte biztosan találkozunk majd vele a versenyeken.
|
Nagyon zavaró kártya, ami rengeteg különböző összeállításban helyet kaphat, elsősorban valamilyen korlátozott környezetben. Például sokak örömére Keltető kompatibilis, ahol a feltámadós drágítás könnyen megpecsételheti ellenfelünk sorsát. Különösen a (K) képességével karöltve, ami rögtön le is csípheti a drágán kiszenvedett asztalon maradó lapokat, ha pedig „besül”, akkor extra zanszilánkkal és lappal vagy izomjelzővel szolgál. Elképzelhetőnek tartom még, hogy Korlátozásban és Alanori lápvidékben is helyet kap majd. Ezekben az összeállításokban a kevés lapos környezet és a feltámadás különösen erős kombinációt alkot. Az utóbbi időben többen is (köztük a lap ihletője) sikeresen forgatták a Hálócsapda+Toborzó paklit, amibe esélyes, hogy be fog kerülni néhány darab.
Nem szabad kifelejtenünk a kézenfekvő pakliját sem, a kalózokat. Amikor egy ötlapos pakli elkezd drágítani, az nagyon nagy baj tud lenni.
Vállalkozó kedvűek pedig akár a Hét törzs főnökét is leporolhatják a kedvéért.
|
|
|
A rotáció során cél, hogy némileg visszaszorítsuk a reakciókat, illetve amik jönnek, azok főleg varázslat alapúak legyenek, nem hagyva még egy testet, azaz zanszilánkot az asztalon. Ennek megfelelően a tervek szerint egyre kevesebb semlegesítéssel találkozhattok az új kiegészítőkben, amik pedig jönnek, azoknál törekszünk, hogy ne legyen asztalról extra meghatározó képességük, vagy ha igen, akkor drágább költségük legyen. Ennek a szemléletnek egy mintapéldánya a Tébolyodott motyogó, ami bár igen drága a maga 2 VP-s költségével, ha fent marad, könnyen megnyerheti nekünk a játékot.
Ha az ellenfél körében sikerül elcsípnünk vele valamit, akkor a mi körünkre már kétszer is próbálkozhatunk a passzivizálós képességével, ami ekkorra átlagosan 1 lapot fog adni nekünk. Ha egynél több lapot tudunk húzni vele, jó eséllyel nyerünk. Emiatt szinte kötelező eltakarítani, ami a 4 életpontja miatt egyáltalán nem egy könnyű feladat valamilyen sebzős képességgel, így az ellenfelünknek szinte biztosan bele kell raknia egy lapot a megoldásába, miután már megakadályozta valamijét.
|
Egyszerű, de hatékony kártya, ami funkciójában leginkább a 11. kiadással távozó Varázsrépára hasonlít. Öt (vagy akár több) lapos kezdésekben kellemes lehet, ha máshova nem, a kiegészítő pakliba kevesebb lapos kezdések ellen, hiszen ha pl. 1 lapelőnyben vagyunk azt szeretnénk minél előbb 1 vs 0 lapra kihozni, ahonnan jó eséllyel szabadon garázdálkodhatunk. Általában a Mindentudó is szeret 1 lapot 1-re cserélni a követő laphúzós képessége miatt. Ha úgy alakul, akár ki is játszhatjuk, ekkor némi védelmet biztosít a lényeinknek, de ezzel a funkcióval jó eséllyel ritkán fogunk találkozni.
|
|
|
A dobatás vonalán maradva ismerkedjünk meg a pegazusok egyik új képviselőjével!
Első pillantásra eszünkbe juttatja a híres-hírhedt Obszidiánsörényű pegazust. Annál nyilván jóval kevésbé brutális, előnye viszont azzal szemben, hogy topáz barátunk akár ki is tudja játszani az ütésre eldobatott lapot, ami könnyen eldöntheti a meccset. Cserébe az altípusának jellegzetességével kicsit rosszul működik a kijátszás feltétele, a pegazusoknál szeretünk sok különböző színnel operálni, így könnyen előfordulhat, hogy a dobottal megegyező színű lap már lesz játékban.
|
Ennyi lett volna a bemutató első hete, a következő héten pedig igazi spoiler dömpingnek nézünk elébe, ugyanis az általam legjobbnak tartott lapok közül mutatok be néhányat.
Simon Richárd
Létrehozás: 2023. október 18. 12:28:10 | Utolsó frissítés: 2023. október 27. 09:08:10 | Nyomtatási forma | Az oldal új verziójának megtekintése |