"A triklem drakolderek Ghalla szuperintelligens, hihetetlen hatalmú lényei, mégis, egyesek szerint nem egyebek, mint egy mágikus kísérlet eredményei, amelyet a fiatal Dornodon hajtott végre, a tökéletes élőlény utáni kutatás során. A történet szerint a mágus egyesíteni akarta a trollok regenerálódó képességet, a quickling nevű szupergyors lények gyorsaságát, a gólemek sebezhetetlenségét, a sárkányok hatalmát és a mára már eltűnt mágikus lények, a beholderek varázsképességét. A kísérlet túlzottan is jól sikerült." - Encyclopedia Fantasia
Szerkesztőség: honlap@beholder.hu Készítők:
Farkas Zsolt (Speedz)
Szeitz Gábor (Talbot)
Mazán Zsolt (Maci) Webdesign:
Szirják Csaba (Chaar-Lee)
Szegedi Gergely (GerY5) Ha hibát találsz a honlapon: Írj nekünk!
Kísértetjárás Zén bemutató 1. rész
A Kísértetjárás Zén minikegészítő májusban jelenik meg, 2 ritka és 8 nem gyakori lappal. A ritka lapoknak lesz a csomagokban foilos verzió is. Ezek a lapok is már a Cartamundinál készültek.
A zénről elöljáróban:
Bizonyára sok emberben felmerül a kérdés, hogy létezik-e inkorrektebb mechanika a gyűjtőgenerálásnál.
A gyűjtőgen szinte a játék születése óta jelen van, hol kombóra, hol hordára építve, de a közös bennük mindig ugyanaz volt: erőforrása a gyűjtőnkbe való lapdobatás, majd ezeknek a lapoknak a visszahozatala, vagy valamilyen más mechanikára épülő nyerés.
Számomra a pakli tetőpontja a mentoros gyűjtőgeneráló pakli volt, amit pár versenyre elvittem, de sajnos nem bizonyult elég erősnek, ugyanis abban az időben (2017) már nagyon öreg motorra támaszkodott, és volt ennél erősebb gyűjtőgeneráló pakli is. Később találtam meg a vérfarkasos verziót, amit nagyon sokáig pörgettem, és nagyon egysíkú paklinak bizonyult, ami vagy horda, vagy egy végtelen (Zan szertartás) segítségével vetett véget a meccsnek.
Az “újgenerációs gyűjtőgen” próbál arra figyelni, hogy ne legyen benne “végtelen” potenciál, de próbálja nevéhez hűen a gyűjtőt használni erőforrásként.
A mai napon az ehhez passzoló Zén lapjait fogom bemutatni.
A halál angyala
A régi verzióhoz hasonlóan, ez a lap ugyanúgy szinte biztosan elpusztítja azt, akihez (vagy amihez) hozzáér.
Maga a lap egy 3 zsz költségű angyal/vámpír, ami fantáziámat nagyon megmozgatja, ugyanis egy angyal epikusba biztosan beraknám, ha más nem, a kiegészítő pakliban helyet adnék neki.
Érdemes lehet megpróbálni egy pénztárcabarát Zarknodos pakliban, vagy egy Leah követője hordában...
Második körös 5 sebzés, illetve szinte biztos leszedés nagyon erősnek hangzik. A mágikus védelme miatt valószínűleg egy Kragoru pakliba is beraknám, ha pedig problémába ütközünk életpont ügyileg, elég csak feláldozni, hogy újabb esélyünk legyen szétgyalulni az ellenfelet.
Holdkő pálca
Egyik személyes kedvencem a Zénből. Vérfarkasokhoz és Leah hordába is tökéletesen passzol.
Az egyetlen hátránya, hogy a szörnykomponenst előtte meg kell termelni, de úgy érzem, egy Móka és kacagás vagy egy jól sikerült harci fázis esetén ki tudjuk fizetni ezt a költséget.
A rotáció célja alapvetően a kijátszáskori képességek visszaszorítása, de pár lapon kell lennie, hogy ne legyen rossz arány a lapok között.
Ha sikeresen létrejött, lényeinket, vagy akár őt magát be tudjuk áldozni, ezzel megoldva az ellenfél pár lapját, életkioltósan!
Ez nagyon jól működik a feltámadó lényekkel, arról nem is beszélve, ha őt nem szeretnénk beáldozni a képességének, akkor tovább izmozza az asztalunkat.
Kapott egy pofás Jelenést, ami elősegíti a nekronos költségeinket, ezzel kitöltve azt az űrt, amit az Örök telihold völgye hagyott hátra.
Az illusztrációért pedig innen is gratulálok Lipták Lászlónak, nagyon jól sikerült rajz lett.
Alvilági óriás
Az óriások már-már úgy híresültek el, hogy “drágák, nagy a testük, és nehéz őket megoldani”.
Ezt a fajta stílust követi az Alvilági óriás is, csak épp kicsit másképpen.
A helyettesítés követőtörés esetén is segítséget nyújthat, ha a lapjaink esetleg gyűjtőbe kerültek, így a kezünkből nem kell lapot dobnunk.
A feltámadás képesség miatt figyelnünk kell arra is, hogy Semmiznünk is kell, különben hatalmasat oda tud csavarni, ha egyszer netalántán feltámadna.
A flavor szerintem tökéletesen leírja a lapot.
Nagy, buta, de nagyon nagyot tud ütni.
Hullaféreg
Meg is érkeztünk az első gyűjtőgenerálós laphoz. Ez egy régi kedvenc, amit a 2008-as időszakban viszonylag sokat játszottam egy hordára építő paklimban, így úgy éreztem, megérdemel egy felújítást (nem mellesleg a férgek újra színre léptek, így duplán jó ötletnek tűnt ).
Ha sok lapunk van asztalon, az ellenfél kijátszik egy ilyet, és nem tudjuk megoldani, nagy valószínűséggel el kell búcsúzzunk az asztalunktól és pár életpontunktól.
Kijátszásakor átkerül ellenfelünkhöz, majd a kör végén feláldozva minden lapja kap 1 elmúlásjelzőt, kicsit hasonlít a Fekete patkányhoz, annyi különbséggel, hogy ez csak az ellenfelet hátráltatja.
A jelenése mellékes, hisz miután feláldozta az ellenfél, visszajön a gyűjtőnkbe, továbbsegítve a gyűjtőnk generálását.
Lidércharcos
Első számú ritkánk, az eredetileg Ébredésben megjelent gyűjtőgen sztár felújítása, a régi verzióval szerintem nagyon sokan találkoztak a versenyasztalokon, hisz feltételből dobni a paklink tetejéről konkrétan undorító, és emellé nagyon erős képesség volt, és lesz is.
Az újítás hasonlóan működik, de kapott mellé plusz képességet, míg a régi 5-öt dobott feltételből, az új “csak” 3-at, de az (S)-es képessége miatt szinte biztosan minden gyűjtőgeneráló pakliba beraknám, ami csak létezik, hisz egy jó időben kisemmizett T. Vlagyimir, vagy egy akár kisebb költségű lap segít ellenfelünk hátráltatásában és asztalának kontrollban tartásával. A dermesztés- vagy elmúlásjelző Zarknodos pakliban nagyon jó megoldás ellenfelünk permanenseire, és vegyük figyelembe, hogy élet is van rajta, így nem elég egyszer megoldani, de ha sikerül levakarni, akkor egyszerűen eljelenjük, ezzel biztosítva gyűjtőnk hatalmának növelését.
Nem árulok zsákbamacskát, ha azt mondom, ez egy nagyon erős lap!