Vissza a Főoldalra
 

Feliratkozás Hírleveleinkre!
Adatvédelmi Tájékoztató
Ország Boltja 2011 Népszerűségi díj Egyéb kategória II. helyezett Ország Boltja 2012 Népszerűségi díj Hobbi és kellék kategória III. helyezett
Most ingyen kezdhetsz el játszani a Túlélők Földjén!
Kattints ide a részletekért...
Nézz be kártyaboltunkba!
Hatalom Kártyái – Tiltott Városok június 7.
Zén Legendái: Elementálok május 8.
Hatalom Kártyái - Kasszandra álma (Retró kiadás) március 21.
A pillanat képe
Valere kürtje
(Könyv)
Küldd el képeslapként!
Hosszú évszázadokon át meséltek az utazó mutatványosok Valere elveszett kürtjéről, a legendás Kürtről, ami egy napon életre kelti majd a Korok hőseit.
Nézz szét a galériában!
Titanitdukát aukció - 2026. nyár - nyertesek
Tiltott Városok paklibemutató: Villám
Tiltott Városok lapelemzés 4. rész: Gonosz jellemű lapok
Tiltott mágia frissítés
Tiltott Városok lapelemzés 3. rész: Színtelen és kétszínű lapok

A lista folytatása...
Túlélők Földje - Közös tudatok listája
Túlélők Földje - Közös tudatok listája
Túlélők Földje - Közös tudatok listája
Túlélők Földje - Közös tudatok listája

A lista folytatása...
Lapötletek (65381)
THARR templom épites (10)
Tiltott Városok paklibemutató: Villám (9)
BEHOLDER bácsinak kérdések !!! (8504)
Tiltott Városok lapelemzés 4. rész: Gonosz jellemű lapok (96)
Megújult lapkereső és pakliszerkesztő (302)

További témák...
Tegnap leggyakoribbak:
A bajnokság döntősei
A dobogósok
A Nemzeti Bajnok
Az ezüstérmes
A Nemzeti Bajnok akció közben.
3. nap

Utoljára ezt küldték:
Bíbor möszék
Küldj te is képeslapot!
Doomlord online game
Mágia Mesterei Online Játék
Szerkesztőség:
honlap@beholder.hu
Készítők:
Farkas Zsolt (Speedz)
Szeitz Gábor (Talbot)
Mazán Zsolt (Maci)
Webdesign:
Szirják Csaba (Chaar-Lee)
Szegedi Gergely (GerY5)
Ha hibát találsz a honlapon:
Írj nekünk!
 
  ... | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | ...
Nézet:
91.5.4. Az azonnali és általános varázslatok szövegét olyan logikai sorrendben kell végrehajtani, ahogyan azok a lapon egymás után következnek, és ezek eredménye egyszerre jön létre.

Ugy ertve, akkor elobb "vegrehajtom" a leszedest, de megis majd csak "egyszerre jon letre" a huzassal, vagy most hogy is van ez?
 
Ha a Bilincsmestert egy azonnali vagy általános varázslat "gyűjtőbe küldi és húzz egy lapot" vagy "elveszi a képességeit és húzz egy lapot" akkor azzal lehet húzni? "Úgy szoktuk" hogy lehet, de a Kódex 91.5.4 (kissé nekem homályos) megfogalmazása alapján kétséges.
 
Igaz, jogos.
Utána átgondoltam, csak elsőre nem tűnt természetesnek, hiszen alapból valószínűleg ki lesz játszva kézből.
 
Miért ne kerülhetne bármi más módon gyűjtőbe?? Egyébként ha meg kánterlik akkor is a gyűjtőbe kerül. Vagy ha csak simán kidobatják vagy leégeted pakli tetejéről.
 
Üdv!
Talán már volt róla szó, mert a moa 2 hónapja itt van velünk...az új Múlt tükre lapon van Jelenés. Azonban "a lap kijátszása után a semmibe kerül."
A jelenés viszont "a lapnak csak a gyűjtőben működő, aktiválást kívánó speciális képessége.".
Ezen gondolom változtatni kell, mert ha jól értem, semmi értelme a jelenésének (ami gyógyít 4-et), mivel nem használható, ugyanis a lap soha nem lesz gyűjtőben.
 
https://www.hkk.hu/blog/kerdezz_felelek_56
 
Gyulám, azért mert először létrejön a lap majd létrejönnek a képességei, az édesvizi játékba kerül és utána működik.
Ellenben genbu, már játékban van és a saját kijátszáskori képessége hatására süti ki az S képességet ami egy automatikus dolog. Mármint az első képessége.
 
Üdv!

Ma versenyen felmerül 1 dolog.
Genbu a sötét kisüti a saját s képességét ha nem tud az ellenfél dobni anti mágianak,legalabbis ezt mondták.
Ő miért tudja kisütni a saját S képességét és az édesvízi teknős miért nem?
 
Igen
 
A káosz ügynöke megmenthető azzal, ha Mulgan J képességére megkeverem a paklim és az ügynök kap +1/+1-et amivel életben marad? Magyarán lehet a J -s képességét életmentő hatásként használni ekkor?
 
Az jó, köszi.
 
Igen. Az előre kikészített lap akkor is az marad, ha a gyűjtőbe került, illetve ha onnan kijátszod. A Toborzó nem kézből kijátszást ír, tehát bármilyen módon történő játékba hozatala az előre kikészített lapnak, kisüti a Toborzó képességét.
 
Ahol : van, mint pl az új bilincsmesternél, az aktiválást kívánó képesség.
 
Hogyha az Infekció (2025) által adott [S] képességgel feltámasztom az általa termelt token lényt, akkor arra kisül a Toborzó (2025) kapcsolódó képessége?
Előre kikészített lap, kijátszom. Nem forrással történő megtermelést ír a Toborzó. Szerintem.
 
Üdv

A xeno képességvadasz, bilincsmester és hasonló lapok ahol úgy vannak megfogalmazva a dolgok hogy ha teljesül a feltétel akkor RAKD játékba hogyan értendőek?
Ha teljesül játékba kell raknom ha akarom ha nem?
Lehet volt már erről téma de én nem találtam most meg a lapok alatt
 
Szerintem a "hasonlóan szövegezett" az egy olyan szürke zóna lenne, ami aztán vitákat okoz. Valamint megint az lenne, hogy ott a lap szövege, egyértelműen hat rá a követő, faq sincs alatta, ellenben ha feltúrod a kódexet, a 1234 pontban ott van, hogy inkább teljesen másképp van .
Ha valamiért muszáj megváltoztatni (de miért lenne az?) tessék bevállalni a FAQt.
 
172.7.
Hát, nem tudom. Az IK másolás az inkább a 173.4. lenne. Egy mezei másolás nem utal az IK másolásra is, és a Káprázó kristály szövege szerintem nem alakváltás. Azt nem kéne lemásolnia.
A 173.6. ezt leírja, csak azt lenne jó tudni, hogy ez tényleg melyik képesség a kettő közül.
134.8.
Köszi, ezt nem ismertem.
 
Ide nem Faq kell, hanem egy szabalykiegeszites,ami osszhangban van a mar kiadott faq-val.
Eszerint: a kovetok es szabalylapok az oltalom es hasonloan szovegezett vedekezo kepessegek szempontjabol a 0 koltsegu lapokkal esnek egy tekintet ala.

Ez azt jelenti, hogy az Ulkorral nem lehet dermeszteni a Hegyi goliatot, de nem kell a lapot modisitani.
 
Tegnap felmerült egy kérdés , hogy Ulkorral lehet e dermeszteni a hegyi góliátot amire az a a bírói ítélet született hogy nem , mivel ugyanaz a hegyi góliát képessége mintha oltalom lenne.
Amivel többen nem értettek egyet , pontosabban nagyjából senki.
Lehetne erre valami FAQ t kitalálni vagy valamit hogy akkor a hegyi góliát is 2es oltalmas.
Ugyanis ha van lent egy hegyi góliátom és egy császári kínmesterem , amit ha a góliát képesség alapján megpróbálok becèlozni ad manát és ennyi, ha viszont "oltalmas" lenne akkor le is lövöm a kínmesterrel.
 
172.7. 
A másoló lapok mindig olyan állapotában másolják a másolt lapot, amilyen állapotban a másolt lap a másolás pillanatában volt.
134.8. 
A lapok blokkolás képességét a másoló lapok nem másolják.
 
Két kérdés a 2014-es Káprázó kristály lappal kapcsolatban.
1. Ha egy 3-ért kijátszott Borostyán fókuszkristályt másolok le vele, akkor az X mennyi lesz rajta?
2. Van neki saját blokkolása. A másolás közben lemásolja a lemásolt fókuszkristály blokkolását is? Tehát így kétszer is tud blokkolni?
 
Igen. A kompenzáció akkor jön létre, amikor a megakadályozott lap már a gyűjtőben van. A kompenzáció létrehozza a ködszilánkot, aminek kijátszáskori képessége az újrahasznosítás. Tehát a kapott Ködszilánk vígan újrahasznosítja a nagyobbat.
 
Ha megfogják a nagyobb kodszilankot akkor az abból kapott kodszilank újra tudja hasznosítani a gyűjtőbe kerülő nagyobb kodszilankot?
 
Rendben, megírtam!
 
OK, erre jutottam en is.

DE hogy ne keljen majd ujra gondolkodni ezen kerek szepen egy mini-FAQ-t a lap ala, hogy "nem kerulT, hanem kerul" es akkor egyertelmu lesz minden jatekosnak/bironak egybol.
 
Igen, ez a lap képessége, nem a gyűjtőből működik.
 
Először mindig a narancslap van, utána jön a lapok hatása.
 
Véleményem szerint ez nem gyűjtőben működő képesség. Azok már akkor is teljesen másként voltak szövegezve. Ha pedig szimpla különleges képesség, akkor azt elveszítheti, és ilyenkor nem tér vissza. Ugyanúgy szimplán a gyűjtőbe kerül és nem tér vissza ilyenkor, mintha kézből vagy pakliból kerülne oda.
 
Volna egy kisebb kerdes/keres (Kozepkor) az Ervdo (Regmultas ill Junioros) kapcsan.
Ugy mondja, hogy ha Ervdo gyujtobe kerulT, akkor jon vissza kor vegen. Ez problemas megfogalmazas, ha el vannak veve a kepessegei eppen mondjuk egy Orok kabulattal, amikor leszedik.
Ha _kerul_ lenne rajta, akkor egyertelmuen NEM mukodne ilyenkor. Ha meg a gyujtoben mukodo kepessege akarna lenni, hogy ilyenkor is visszajojjon, akkor ugy kene szolnia a szovegnek.

Szoval igazabol szerintem itt egy pici pontosito FAQ kellene/kernenk, hogy itt "gyujtobe kerul" akar lenni, es ha nincs kepessege a leeses pillanataban, akkor nem is jon vissza.
Koszi!
 
Az biztos ha beraksz 3bajnokot sidébe az nem ad még 3helyet pluszba
 
  ... | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | ...
Nézet:
Hírek, változások | Kérdések | Csere-bere | Stratégiák | Versenyek | Lapötletek | Szavazások | Egyéb

A társalgás szabályai | A legaktívabb fórumok és fórumozók | Moderátori tevékenységek


Főoldal | Túlélők Földje | Ősök Városa | Kalandok Földje | Sárkányölő | Puzzle | Hatalom Kártyái Kártyajáték | Álomfogó Kártyajáték | Káosz Galaktika Kártyajáték | Könyvesbolt | Alanori Krónika | Shadowrun | Battletech | Íróink | Könyvsorozataink | Fórum | Galéria és képeslapküldő | Sci-fi és fantasy novellák | Regisztráció | A Beholder Kft.-ről | Adatvédelmi tájékoztató

© Beholder Kft., 2003 - 2026
E-mail: beholder{kukk}beholder{ponty}hu | Tel.: (06-1)-280-7932

Az oldalon megjelent szöveges és illusztrációs anyagok átvétele, másolása, illetve bármilyen módon történő felhasználása csak a Beholder Kft. engedélyével lehetséges.
A fórumban történő hozzászólások valóságtartalmáért, minőségéért semmilyen felelősséget nem vállalunk.