91.5.4. Az azonnali és általános varázslatok szövegét olyan logikai sorrendben kell végrehajtani, ahogyan azok a lapon egymás után következnek, és ezek eredménye egyszerre jön létre.
Ugy ertve, akkor elobb "vegrehajtom" a leszedest, de megis majd csak "egyszerre jon letre" a huzassal, vagy most hogy is van ez? |
| Ha a Bilincsmestert egy azonnali vagy általános varázslat "gyűjtőbe küldi és húzz egy lapot" vagy "elveszi a képességeit és húzz egy lapot" akkor azzal lehet húzni? "Úgy szoktuk" hogy lehet, de a Kódex 91.5.4 (kissé nekem homályos) megfogalmazása alapján kétséges. |
Igaz, jogos.
Utána átgondoltam, csak elsőre nem tűnt természetesnek, hiszen alapból valószínűleg ki lesz játszva kézből. |
| Miért ne kerülhetne bármi más módon gyűjtőbe?? Egyébként ha meg kánterlik akkor is a gyűjtőbe kerül. Vagy ha csak simán kidobatják vagy leégeted pakli tetejéről. |
Üdv!
Talán már volt róla szó, mert a moa 2 hónapja itt van velünk...az új Múlt tükre lapon van Jelenés. Azonban "a lap kijátszása után a semmibe kerül."
A jelenés viszont "a lapnak csak a gyűjtőben működő, aktiválást kívánó speciális képessége.".
Ezen gondolom változtatni kell, mert ha jól értem, semmi értelme a jelenésének (ami gyógyít 4-et), mivel nem használható, ugyanis a lap soha nem lesz gyűjtőben. |
Gyulám, azért mert először létrejön a lap majd létrejönnek a képességei, az édesvizi játékba kerül és utána működik.
Ellenben genbu, már játékban van és a saját kijátszáskori képessége hatására süti ki az S képességet ami egy automatikus dolog. Mármint az első képessége. |
Üdv!
Ma versenyen felmerül 1 dolog.
Genbu a sötét kisüti a saját s képességét ha nem tud az ellenfél dobni anti mágianak,legalabbis ezt mondták.
Ő miért tudja kisütni a saját S képességét és az édesvízi teknős miért nem? |
| A káosz ügynöke megmenthető azzal, ha Mulgan J képességére megkeverem a paklim és az ügynök kap +1/+1-et amivel életben marad? Magyarán lehet a J -s képességét életmentő hatásként használni ekkor? |
| Igen. Az előre kikészített lap akkor is az marad, ha a gyűjtőbe került, illetve ha onnan kijátszod. A Toborzó nem kézből kijátszást ír, tehát bármilyen módon történő játékba hozatala az előre kikészített lapnak, kisüti a Toborzó képességét. |
| Ahol : van, mint pl az új bilincsmesternél, az aktiválást kívánó képesség. |
Hogyha az Infekció (2025) által adott [S] képességgel feltámasztom az általa termelt token lényt, akkor arra kisül a Toborzó (2025) kapcsolódó képessége?
Előre kikészített lap, kijátszom. Nem forrással történő megtermelést ír a Toborzó. Szerintem. |
Üdv
A xeno képességvadasz, bilincsmester és hasonló lapok ahol úgy vannak megfogalmazva a dolgok hogy ha teljesül a feltétel akkor RAKD játékba hogyan értendőek?
Ha teljesül játékba kell raknom ha akarom ha nem?
Lehet volt már erről téma de én nem találtam most meg a lapok alatt |
Szerintem a "hasonlóan szövegezett" az egy olyan szürke zóna lenne, ami aztán vitákat okoz. Valamint megint az lenne, hogy ott a lap szövege, egyértelműen hat rá a követő, faq sincs alatta, ellenben ha feltúrod a kódexet, a 1234 pontban ott van, hogy inkább teljesen másképp van .
Ha valamiért muszáj megváltoztatni (de miért lenne az?) tessék bevállalni a FAQt. |
172.7.
Hát, nem tudom. Az IK másolás az inkább a 173.4. lenne. Egy mezei másolás nem utal az IK másolásra is, és a Káprázó kristály szövege szerintem nem alakváltás. Azt nem kéne lemásolnia.
A 173.6. ezt leírja, csak azt lenne jó tudni, hogy ez tényleg melyik képesség a kettő közül.
134.8.
Köszi, ezt nem ismertem. |
Ide nem Faq kell, hanem egy szabalykiegeszites,ami osszhangban van a mar kiadott faq-val.
Eszerint: a kovetok es szabalylapok az oltalom es hasonloan szovegezett vedekezo kepessegek szempontjabol a 0 koltsegu lapokkal esnek egy tekintet ala.
Ez azt jelenti, hogy az Ulkorral nem lehet dermeszteni a Hegyi goliatot, de nem kell a lapot modisitani. |
Tegnap felmerült egy kérdés , hogy Ulkorral lehet e dermeszteni a hegyi góliátot amire az a a bírói ítélet született hogy nem , mivel ugyanaz a hegyi góliát képessége mintha oltalom lenne.
Amivel többen nem értettek egyet , pontosabban nagyjából senki.
Lehetne erre valami FAQ t kitalálni vagy valamit hogy akkor a hegyi góliát is 2es oltalmas.
Ugyanis ha van lent egy hegyi góliátom és egy császári kínmesterem , amit ha a góliát képesség alapján megpróbálok becèlozni ad manát és ennyi, ha viszont "oltalmas" lenne akkor le is lövöm a kínmesterrel. |
172.7.
A másoló lapok mindig olyan állapotában másolják a másolt lapot, amilyen állapotban a másolt lap a másolás pillanatában volt.
134.8.
A lapok blokkolás képességét a másoló lapok nem másolják. |
Két kérdés a 2014-es Káprázó kristály lappal kapcsolatban.
1. Ha egy 3-ért kijátszott Borostyán fókuszkristályt másolok le vele, akkor az X mennyi lesz rajta?
2. Van neki saját blokkolása. A másolás közben lemásolja a lemásolt fókuszkristály blokkolását is? Tehát így kétszer is tud blokkolni? |
| Igen. A kompenzáció akkor jön létre, amikor a megakadályozott lap már a gyűjtőben van. A kompenzáció létrehozza a ködszilánkot, aminek kijátszáskori képessége az újrahasznosítás. Tehát a kapott Ködszilánk vígan újrahasznosítja a nagyobbat. |
| Ha megfogják a nagyobb kodszilankot akkor az abból kapott kodszilank újra tudja hasznosítani a gyűjtőbe kerülő nagyobb kodszilankot? |
OK, erre jutottam en is.
DE hogy ne keljen majd ujra gondolkodni ezen kerek szepen egy mini-FAQ-t a lap ala, hogy "nem kerulT, hanem kerul" es akkor egyertelmu lesz minden jatekosnak/bironak egybol. |
| Igen, ez a lap képessége, nem a gyűjtőből működik. |
| Először mindig a narancslap van, utána jön a lapok hatása. |
| Véleményem szerint ez nem gyűjtőben működő képesség. Azok már akkor is teljesen másként voltak szövegezve. Ha pedig szimpla különleges képesség, akkor azt elveszítheti, és ilyenkor nem tér vissza. Ugyanúgy szimplán a gyűjtőbe kerül és nem tér vissza ilyenkor, mintha kézből vagy pakliból kerülne oda. |
Volna egy kisebb kerdes/keres (Kozepkor) az Ervdo (Regmultas ill Junioros) kapcsan.
Ugy mondja, hogy ha Ervdo gyujtobe kerulT, akkor jon vissza kor vegen. Ez problemas megfogalmazas, ha el vannak veve a kepessegei eppen mondjuk egy Orok kabulattal, amikor leszedik.
Ha _kerul_ lenne rajta, akkor egyertelmuen NEM mukodne ilyenkor. Ha meg a gyujtoben mukodo kepessege akarna lenni, hogy ilyenkor is visszajojjon, akkor ugy kene szolnia a szovegnek.
Szoval igazabol szerintem itt egy pici pontosito FAQ kellene/kernenk, hogy itt "gyujtobe kerul" akar lenni, es ha nincs kepessege a leeses pillanataban, akkor nem is jon vissza.
Koszi! |
| Az biztos ha beraksz 3bajnokot sidébe az nem ad még 3helyet pluszba | Hírek, változások | Kérdések | Csere-bere | Stratégiák | Versenyek | Lapötletek | Szavazások | Egyéb
A társalgás szabályai | A legaktívabb fórumok és fórumozók | Moderátori tevékenységek
|