Hiába haladsz minden lépésed tízszer megfontolva, minden ártó neszre különösképp figyelve, tökéletesre fejlesztett felderítés képességedben bízva, váratlan események akkor is történhetnek. Sose tudhatod, hogy a következő pillanatban csapdába lépsz, vagy egyszerűen az idő vasfogának megadva magát, rádomlik a barlang mennyezete.
Szerkesztőség: honlap@beholder.hu Készítők:
Farkas Zsolt (Speedz)
Szeitz Gábor (Talbot)
Mazán Zsolt (Maci) Webdesign:
Szirják Csaba (Chaar-Lee)
Szegedi Gergely (GerY5) Ha hibát találsz a honlapon: Írj nekünk!
Ha még egyáltalán nem hallottál, vagy nem tudsz eleget a hírről, melyről fórumozóink ebben a témában beszélgetnek, akkor kattints ide a bővebb felvilágosításért.
"Kicsit a megfogalmazás pontatlan, szerintem inkább ez lehetett a cél."
Ok. Kérlek, pontosítsd a "megfogalmazást". Kíváncsi vagyok a megoldásodra...
Megjegyzem, a Kódex bevezető részét is el kell olvasni. Nem véletlenül került oda. Itt megtalálható az az iránymutatás, ami az ilyen félreértések elkerülése végett készült.
A fejezeteket együtt kell értelmezni, és nem a környezetéből kiragadott mondatokban. Tehát nem elegendő egyetlen mondatot megjegyezni egy címszó alatt, ezek ugyanis egymás nélkül nem értelmezhetők.
Lehetett volna hat-hét soros körmondatokba is bonyolódni, de azt már láttuk, hogy ez a megoldás hová vezet.
A kérdésre visszatérve.
A játszma természetesen véget ér, ha a játékosok a döntetlen eredményben megegyeznek. Ez a mondat erről szól, és nem arról, hogy ezt a játékosok milyen feltételek mellett, mikor és hogyan tehetik meg.
Ez szerintem kicsit lejjebb van kifejtve:
3.15. Ha egy kör végén mindkét játékos Ép-je 0 vagy kevesebb, a játék eredménye döntetlen.
3.16. Előfordulhat, hogy mindkét játékosnak elfogy a paklija, és emiatt vagy egyéb okból egyikük sem tud már további sebzést okozni ellenfelének, illetve a játszmát egyik játékos sem tudja megnyerni, ekkor a játszma eredménye szintén döntetlen.
És a "megegyezés" arra vonatkozik , hogy a 3.16-os szituációban egyetértés van. Általában, azt figyeltem meg, hoy a Kódex egyes sommás állításaiból nem szabad messzemenő következtetéseket levonni meg kell nézni a kiegészítést ill. a kapcsolódó részleteket, fogalmakat is.
Szerintem ez arra irányul, hogy egy olyan szituációban, ahol már egyértelmű, hogy egyik játékos sem tud nyerni, megegyezhetnek döntetlenben (pl. két üres asztal, vagy egyiknek van egy 4-et ütő lénye, másiknak aranyforrása és semmi egyéb). Nem hiszem, hogy Behos versenyen lenne lehetőség kiegyezni döntetlenben
Kicsit a megfogalmazás pontatlan, szerintem inkább ez lehetett a cél.
Gratulálok a készítőknek, és köszi, lehet, egyszer meg is tanulom így a szabályokat végre...Egyetértek Balázzsal, hogy kényelmesebb lenne, ha a szöveg is hivatkozás lenne, nem csak a szám, én majdnem minden alkalommal a szövegre kattintok először.
"2.8.1. A játszma akkor ér véget, ha az egyik játékos nyer (illetve az ellenfél veszít), vagy ha a játékosok a döntetlen eredményben megegyeznek." Döntetlen eredményben megegyezhetnek???Ezt tényleg lehet? Vagy csak a többi játékos haragjától mentse meg őket a Kódex? Mondjuk eddig is volt, hogy két játékos megegyezett döntetlenben, de azt valahogy besunnyogták, sose láttam még olyat, hogy "megbeszéltük, döntetlen, első, második hely a miénk..."
Elképesztő, mennyi munka lehetett ezzel...még egyszer le a kalappal srácok, minden elismerésem.
Termeszetesen minden uj szabalymodositas es szabaly- vagy lapszoveg magyarazat bekerul a Kodex megfelelo pontja ala. Az utolso szovegvaltozat kerult fel, ami ha jol emlekszem juniusi. Ami azota szuletett az meg beepitesre var.
A szkritterekre vonatkozó friss szabálymódosítás integrálható lenne a kódexbe a morf(62) vagy a szkritter(64) altípusok tárgyalásakor. Persze csak akkor, ha célunk egy átfogó szabályrendszer megfogalmazása, amihez nem kell faq-kat észben tartani vagy lépten-nyomon vadászni.
A 4.22.2. alapján a Kisebb káoszsújtással kijátszott lap nem minősül kézből kijátszott lapnak?
Ergo erre a lapra nem lehet sima counterrel reagálni a 94.08 alapján?
Köszönöm az elismerést. Szeretném felhívni mindenki figyelmét arra, h ezt így én sosem tudtam volna megcsinálni. Ahhoz h ilyen formában használható lett a Kódex az Zsolti érdeme. Én meg neki szeretném megköszönni. _Oo_
A Kódex nyelvezete kicsit szárazabb, mint az eddigi szabálykönyveké, de emiatt senki ne rettenjen el a használatától. Gyorsan megszokjátok majd.